XVI Pielgrzymka Amazonek - Jasna Góra
05.10.2013 r.

"A myśmy uwierzyli Miłości"

Już po raz XVI-ty w dniu 5 października 2013 roku w Częstochowie na Jasnej Górze odbyła się ogólnopolska pielgrzymka kobiet po chorobie nowotworowej piersi. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki były słowa: "A myśmy uwierzyli Miłości."

Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. arcybiskup Stanisław Nowak - emerytowany biskup archidiecezji częstochowskiej. Podczas homilii skierowanej do Amazonek abp Nowak podkreślił staranność o wszelkie dobro pełni istotną rolę w postawie chrześcijanina. I tak Wasza staranność kochane siostry jest wielka, aby uczynić wszystko by rozpoznać chorobę w jej początkach. Jest ona Bogu miła. Musicie się starać się ze wszystkich sił o to zdrowie. Bóg chce abyście były staranne. I dlatego chwała wam kochane siostry za waszą staranność".

Ks. Arcybiskup zachęcał nas Amazonki abyśmy ewangelizowały w swoich rodzinach i środowiskach, bo przecież słowa Amazonek dużo znaczą, ale też i dużo mogą. My Amazonki mamy korzystać z tego pięknego doświadczenia, jakie nas spotkało, bo takich ludzi jak my powinno się brać się bardzo poważnie i traktować w pełni na serio.

Po zakończeniu Mszy świętej został odczytany okolicznościowy telegram od Ojca świętego Franciszka, w którym to papież wyraził swoją bliskość z tymi, którzy niosą krzyż boleści. Ojciec święty podkreślił, w nim iż "przez cierpliwe znoszenie dolegliwości i zmartwień wszyscy chorzy mają swój udział w zbawczej ofierze Chrystusa".

"Piękny jest ten człowiek, który potrafi dziękować Bogu za wszystko".

Słowa te wypowiedział do nas Amazonek ks. arcybiskup Stanisław Nowak. Niech przyczynią się one do tego, że każdego dnia będziemy dziękować za wszystko co już otrzymałyśmy i jeszcze otrzymać możemy.

 

Bogusława


  kliknij na obrazek by otworzyć galerię