Hiszpańska Mucha
28.07.2013 r.

W ciepły wieczór 28 sierpnia 2013 roku grupa koleżanek z naszego Stowarzyszenia wybrała się do Teatru Kamienica na sztukę pod znamiennym tytułem "Hiszpańska Mucha".

Już sama nazwa sztuki powoduje iż na twarzy zaczyna się pojawiać uśmiech a po głowie zaczyna chodzić pytanie: o co właściwie chodzi z tą muchą ? i dlaczego właśnie hiszpańską, a nie jakiejś innej narodowości.

Jest Londyn, początek lat 30-tych ubiegłego wieku. Reżyser teatralny Artur Spender przygotowuje sztukę, w której główną rolę ma zagrać Nora Wallins - gwiazda londyńskich teatrów, a prywatnie jego długoletnia partnerka życiowa. Wszelkie pomysły reżysera związane z inscenizacją sztuki zaczynają mu się w pewnym momencie wymykać z pod kontroli i zaczyna brakować funduszy na jej zakończenie. Prosi więc swojego przyjaciela Harry'ego Jo o niewielką pożyczkę na jej zakończenie. Harry Jo przystaje na tą propozycję. Udziela więc pożyczki, ale pod pewnymi warunkami. Jednak warunki, które proponuje Harry Jo okazują się trudne do spełnienia.

A co z tego wynikło to my, które byłyśmy to już wiemy. Więc inne koleżanki serdecznie zapraszamy na tą sztukę, a ja, która to piszę mogę tylko rzec iż tytułowa "Hiszpańska Mucha" odegrała w całej tej historii pewną i istotną rolę.

 

Bogusława


  kliknij na obrazek by otworzyć galerię